Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu to niefortunny problem, na który nikt nie jest odporny. Granica między zabawną rozrywką, a niezdrową obsesją na punkcie poważnych konsekwencji może być cienka. Niezależnie od tego, czy stawiasz na sport, grasz w pokera w zamkniętym prywatnym klubie, czy po prostu nie możesz uciec od gier komputerowych, jest to kwestia, która nieuchronnie wpływa na twoje relacje z rodziną i przyjaciółmi, wpływa na pracę i często prowadzi do problemów finansowych i finansowych. Zniszczenie, całkowita izolacja. Bardzo ważne jest, aby nie zwlekać z decyzją i jeśli obawiasz się, że jesteś uzależniony od hazardu, skontaktuj się z naszym centrum odwykowym.

Co skłania ludzi do hazardu?

Szybki rozwój elektroniki i hazardu naraził wielu ludzi na pokusę obiecywania tymczasowych bogactw. Wiele osób zaczyna postrzegać hazard jako okazję do zapełnienia portfela, złagodzenia stresu i zapomnienia o nim. Są jednak nieświadomie zakładnikami swojego nałogu, którego bardzo trudno jest samemu pozbyć się.

Odróżniając uzależnienie od hazardu od zwykłego hobby, pomimo jego niszczycielskich konsekwencji, istnieje tendencja do kontynuowania gry. Pod tym względem hazard nie różni się zbytnio od zażywania narkotyków. Nasze centrum leczenia uzależnień odnosi sukcesy w leczeniu uzależnienia od hazardu i mamy wieloletnie doświadczenie w tego typu leczeniu. Nasze podejście do graczy hazardowych zapewnia im komfortowe środowisko terapeutyczne i pomaga im utożsamiać się z innymi uczestnikami programu.

Co obejmuje leczenie w naszym Centrum Leczenia Uzależnień od Hazardu?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu i ocena potencjału terapeutycznego. Jeśli osoba sama nie jest świadoma problemu i nie czuje potrzeby leczenia uzależnienia od hazardu, doświadczony specjalista wdraża zestaw zachęt. Dzięki specjalnej metodzie tworzenia motywacji większość naszych pacjentów zgadza się na leczenie.

Uzależnienie od hazardu
Uzależnienie od hazardu

W oparciu o test tendencji uzależnień powstały obrazki hazardzistów. Łatwiej jest przewidzieć, kto z największym prawdopodobieństwem rozwinie zachowania uzależniające. Wiele czynników genetycznych może prowadzić do braku równowagi dopaminy lub serotoniny. Ponieważ są bezpośrednio zaangażowani w proces uzależnienia, dane uzyskane w wyniku badania pozwalają na zalecenie odpowiedniej korekty medycznej i psychoterapeutycznej na wczesnym etapie. Wybierz odpowiedni schemat leczenia, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

Aby pomóc komuś uzależnionemu od hazardu, ważne jest, aby najpierw zająć się podstawowym problemem. Hazard często wiąże się z innymi zaburzeniami poznawczo-behawioralnymi. Wiele osób z przewlekłym hazardem cierpi również na inne rodzaje uzależnień, depresję, zwiększony niepokój, chorobę afektywną dwubiegunową. Decydującą rolę w skutecznym leczeniu mają kwalifikacje specjalisty opracowującego plan leczenia. Zespół naszego centrum odwykowego to eksperci z dużym doświadczeniem w leczeniu uzależnienia od hazardu.

Dlaczego warto skontaktować się z naszymi ekspertami?

  1. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.
  2. Nasi eksperci traktują hazard i uzależnienie od komputera, stosując zintegrowane podejście.
  3. Profesjonalizm lekarza sprawia, że ​​problem jest całkowicie rozwiązany.
  4. Nasz ośrodek zapewnia anonimowe leczenie uzależnienia od hazardu w komfortowych warunkach.
  5. Kompleksowe podejście do leczenia może wyeliminować uzależnienie od hazardu. Jeśli jesteś hazardzistą lub ukochaną osobą zmaga się z tym problemem, eksperci z naszego centrum odwykowego pomogą Ci w Twojej obecnej sytuacji.

Wsparcie terapeutyczne na każdym etapie leczenia uzależnienia od hazardu

Po zaleceniu graczowi odpowiednich leków i rozwiązaniu związanych z tym problemów, rozpoczął proces przystosowania się do normalnego życia. Na tym etapie praca obejmuje pracę indywidualną z psychoterapeutą, udział w grupach oraz terapię mającą na celu identyfikację możliwości radzenia sobie z uzależnieniem. Program obejmuje również wyzwalacze nauki, nawet jeśli gra jest wciągająca. Na przykład dla niektórych osób hazard jest źródłem emocji i adrenaliny, tym pacjentom eksperci zalecają znalezienie ekscytującego sportu lub hobby, które wyzwoli podobne emocje, nie powodując przy tym druzgocących konsekwencji.

Indywidualny plan opracowany dla każdego pacjenta przez zespół ekspertów w naszym Centrum Leczenia Uzależnień pomoże Ci w krótkim czasie przezwyciężyć uzależnienie od hazardu i nigdy więcej go nie powtórzyć. Zadzwoń do nas już dziś, a nasi eksperci szczegółowo opiszą opcje leczenia i odpowiedzą na wszystkie pytania. Nie wahaj się zadzwonić, pamiętaj, że jeśli chodzi o uzależnienie od hazardu, ludzkie życie jest zagrożone. Wyleczymy również uzależnienie od internetu, telewizji, długotrwałego oglądania filmów, gdy ludzie cały dzień siedzą blisko telewizora lub komputera, nie reagując na świat zewnętrzny.

Author: any12