Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu

Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu

Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu – implanty zębowe to złożona i dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która może poprawić jakość życia pacjentów, pozbyć się ruchomych protez oraz wyeliminować wiele skutków utraty zębów, takich jak: niestrawność, zmienione rysy twarzy i dyskomfort psychiczny.

W naszej klinice stomatologicznej we Wrocławiu mamy wszystko, czego potrzebujesz do wysokiej jakości implantów zębowych. To głównie wykwalifikowany personel ze specjalnym przeszkoleniem, nowoczesnym sprzętem i materiałami. Lekarze uczestniczą w seminariach stomatologicznych i praktycznych kursach prowadzonych przez wybitne osobistości świata implantologii, dzięki którym lekarze implantologowie mogą doskonalić swoje umiejętności zawodowe i korzystać z zaawansowanych metod leczenia.

Kiedy wszczepić implanty we Wrocławiu?

Wskazania do implantacji we Wrocławiu mogą obejmować:

 1. Brak jednego lub więcej zębów. Implanty nie pozwolą na leczenie zębów znajdujących się obok brakujących zębów.
 2. Brak jednego lub więcej zewnętrznych zębów. Implanty pozwolą na wykonanie protez stałych.
 3. Górna, dolna lub obie szczęki są całkowicie bezzębne. Implanty mogą być używane jako zamki do podtrzymania ruchomych i nieusuwalnych protez.

Co to jest implant?

Implant to śruba, zwykle wykonana z tytanu lub cyrkonu, którą umieszcza się w kości szczęki. Tkanka kostna ostatecznie rośnie wraz ze sztucznym korzeniem zęba i mocno go trzyma. Proces ten nazywa się osteointegracją lub implantacją. Do implantu mocowana jest korona lub odbudowa w celu zastąpienia brakującego zęba i naśladowania jego widocznej części. Implanty naśladują naturalne korzenie zębów, są trwałe i niezawodne, należy jednak pamiętać, że warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego jest doświadczenie specjalisty wykonującego instalację oraz wysoka jakość samej konstrukcji. Implanty we Wrocławiu są umieszczane przez specjalistów, którzy implantują od wielu lat z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i najnowszych metod diagnostycznych. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach można osiągnąć maksymalne rezultaty.

We Wrocławiu istnieje kilka rodzajów wszczepiania implantów, niektóre z nich:

   1. Implantacja jednoetapowa składa się z jednego etapu, który obejmuje leczenie chirurgiczne. Wprowadzanie implantów i protez jest zakończone w ciągu 3-10 dni, w zależności od złożoności i wskazań medycznych.
   2. Implantacja dwuetapowa składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zakładane są implanty, a w drugim – po 3-6 miesiącach – zakładana jest korona.
   3. All-on-4 to odbudowa zęba na 4 implantach. Na kości szczęki, do której trwale przymocowana jest proteza, są zainstalowane 4 implanty. Dwa implanty umieszcza się z przodu, a dwa pozostałe po bokach podbródka. Obciążenie jest równomiernie rozłożone na implancie.
   4. All-on-6 to ulepszona wersja technologii All-on-4. Dodatkowo instalowane są dwa implanty, zmniejszając obciążenie każdego implantu używanego w systemie.

Dlaczego nie możesz żyć bez zębów?

Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu
Implanty Stomatologiczne we Wrocławiu

Utrzymanie integralności uzębienia jest ważne nie tylko z estetycznego punktu widzenia. Należy pamiętać, że nawet brak jednego wystarczy, aby mieć negatywny wpływ na organizm. W przypadku braku zębów obciążenie kości szczęki podczas żucia jest nierównomiernie rozłożone. Może to prowadzić do zwiększonego zużycia zębów. Niezamierzone konsekwencje utraty zębów. Prawda jest taka: na poziomie podświadomości osoba stara się nie żuć jedzenia po stronie zęba, który został wyrwany. Jedzenie nie jest wystarczająco zaciśnięte, co może powodować podrażnienie i rozciąganie błony śluzowej żołądka. Rezultatem jest ciągły głód.

Staw skroniowo-żuchwowy odkształca się, gdy obciążenie porusza się w jednym kierunku. Migreny i bóle uszu są często obecne w ciele. Sąsiednie zęby muszą dostosować się do zmian w jamie ustnej. Stopniowo ząb przesunie się do obszaru ubytku, który już się pojawił. Po usunięciu zęba tkanka kostna stopniowo się kurczy. Proces ten nazywa się atrofią – zmniejszeniem objętości niefunkcjonalnej tkanki. Przeszczepy kości będą niezbędne, jeśli w przyszłości zdecydujesz się na implanty dentystyczne.

Faza implantacji we Wrocławiu

Przed wprowadzeniem implantu, jak w przypadku każdego innego zabiegu chirurgicznego, konieczne jest wykonanie kilku procedur przygotowawczych. Najpierw lekarz implantolog zapyta o ogólny stan zdrowia i w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania.
Dalej jest leczenie stomatologiczne. Usta muszą być zdezynfekowane.
Ostatnim krokiem jest profesjonalne czyszczenie zębów.
Podczas zakładania implantu stosuje się znieczulenie miejscowe – wystarczające do całkowitego znieczulenia obszaru operacyjnego.
Wszczepienie implantu. Jeśli nie jest wymagana augmentacja kości, implantacja we Wrocławiu zajmie 20-30 minut.
Korona stała. Naprawy wykonujemy natychmiast lub po pewnym czasie, w zależności od wybranej techniki.

Czas gojenia dziąseł po implantach zębowych https://doboszimplanty.pl/ wynosi od 2 do 6 miesięcy. W żuchwie implanty zakorzeniają się szybciej ze względu na specyfikę budowy kości. W szczęce nieco dłużej trwał okres osteointegracji.

Dlaczego ceny implantów są różne?

Po pierwsze, różnica w cenach implantów https://www.27th.pl/implanty-zebow-wroclaw/ we Wrocławiu wynika z innowacyjnych rozwiązań i technologii stosowanych przez takich producentów jak Straumann, Nobel i inni. Metody produkcji, stosowane stopy metali, precyzja obróbki, a także warstwy wierzchnie i powłoki pod innowacyjne implanty. Wszystkie te rozwiązania i techniki zapewniają prawidłowe i stabilne wyniki implantów, a prawidłowo wykonane znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo odrzucenia implantów i wydłużają ich żywotność.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl
Author: any12