Czy implanty dentystyczne są zdrowe i bezpieczne?

Czy implanty dentystyczne są zdrowe i bezpieczne?

Czy implanty dentystyczne są zdrowe i bezpieczne? Kto nie chce mieć pięknego uśmiechu na zawsze? Zdrowe zęby nie tylko sprawiają, że możemy jeść tyle, ile chcemy, bez martwienia się, czy jedzenie jest twarde lub zawiera małe pestki, czy też temperatura napoju nie jest zbyt niska lub zbyt wysoka i będzie nas boleć. 

Zdrowe zęby to także pewność siebie, bo dzięki nim możemy głośno się uśmiechać bez wstydliwego zakrywania ust dłońmi. Niestety wiele chorób, a także wiek, może powodować utratę zębów. Nic dziwnego, że tak wiele osób rozważa implanty dentystyczne, idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie wierzą w protezy lub mosty.

Czy implanty dentystyczne są szkodliwe dla zdrowia?

Implanty dentystyczne w żaden sposób nie szkodzą zdrowiu, jeśli są prawidłowo wykonane i konserwowane. Śruba wykonana z tytanu, który pełni rolę „korzenia”, jest materiałem bezpiecznym dla organizmu i niealergizującym. Ciało tak szybko przystosowuje się do implantu, że nawet nie poczujesz różnicy. Implanty stomatologiczne może wykonać każdy, chyba że istnieją poważne przeciwwskazania zdrowotne. Zaburzenia kości, takie jak osteoporoza, mogą uniemożliwić prawidłowe osadzanie się i gojenie implantów w kości szczęki, więc ten stan może być przeszkodą w operacji.

Jeśli nie planujesz pożegnać się ze szczoteczką, nicią dentystyczną i płynem do płukania jamy ustnej po pojawieniu się trzeciego zęba, możesz mieć pewność, że Twoje implanty i przymocowane do nich korony pozostaną w idealnym stanie. Właściwa pielęgnacja jamy ustnej zapobiegająca rozwojowi bakterii jest koniecznością. Prawidłowe nawyki związane z pielęgnacją zębów należy kształtować od najmłodszych lat. Pielęgnacja implantów zębowych niewiele różni się od codziennej pielęgnacji zębów naturalnych. Zawsze nitkuj ​​trudno dostępne obszary poniżej linii dziąseł. Spowoduje to usunięcie płytki nazębnej, płytki bakteryjnej, która może przekształcić się w trudny do usunięcia kamień nazębny.

Implanty dentystyczne ułatwiają życie

Czy implanty dentystyczne są zdrowe i bezpieczne?
Czy implanty dentystyczne są zdrowe i bezpieczne?

Jeśli rozważasz operację wszczepienia implantów dentystycznych, bądź przygotowany na zapłacenie ogromnej opłaty. Należy jednak pamiętać, że wiele osób, które wydały duże pieniądze na to leczenie, nie żałuje swojej decyzji, ponieważ implanty są dobrą alternatywą dla protez, które mogą powodować nieprzyjemne choroby jamy ustnej, a także pęknięcia protetyczne niszczą naturalne zęby. Ten rodzaj choroby też ma swoje koszty, a poza tym są to nie tylko koszty finansowe, ale również utrata odwagi i czasu na pójście do dentysty i protetyka.

Z tego powodu wiele osób uważa, że ​​warto wydać pieniądze na implanty dentystyczne, które przy odpowiedniej pielęgnacji mogą zapewnić nam spokój na długie lata. Bardzo rzadko zdarza się, aby implant został odrzucony przez organizm, zwykle z powodu złej higieny po zabiegu (instrukcję pielęgnacji zębów należy uzyskać od specjalisty, który wykonywał zabieg) lub z powodu niezwykle rzadkiej reakcji alergicznej . Implanty zębowe należy również usunąć w przypadku uszkodzeń mechanicznych lub w przypadku choroby kości, która powoduje ubytek kości wokół implantu, powodując jego przemieszczanie. Jeśli chcesz skorzystać z możliwości, jakie oferuje współczesna stomatologia, protetyka i implantologia, koniecznie rozważ wszystkie za i przeciw i nie wahaj się zadać swojemu dentyście wszystkich swoich pytań i wątpliwości, ponieważ dzięki niemu oczywiście zachowaj spokój Co więcej, będziesz podejmować decyzje w sposób racjonalny.

Jak długo trwa operacja implantacji zębów?

Możesz wybrać implant jednofazowy, w którym sztuczny ząb natychmiast przyczepi się do tytanowego „korzeni” lub dwufazowy zabieg implantacji. Podzielony jest na dwa etapy. Pierwsza metoda polega na umieszczeniu śruby w kości szczęki i odczekaniu znacznej ilości czasu, nawet miesięcy, aż tkanka kostna się zregeneruje. Dopiero wtedy korona, czyli sztuczny ząb, jest mocowana do implantu. W przypadku braku przedniego zęba można wybrać pierwszą opcję, ponieważ trudno sobie wyobrazić komfortową pracę z widocznym brakiem zęba przez tak długi czas. Implanty dwustopniowe są najczęściej stosowane w zębach bocznych.

Umieszczenie implantu może zająć około godziny lub kilka godzin i będzie to proces bezbolesny. Jakie znieczulenie stosuje się podczas umieszczania implantów dentystycznych? Bywa różnie, bo czasem wystarczające jest znieczulenie miejscowe, a czasem zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Przed operacją każdy rzetelny lekarz powinien przeprowadzić pełne badanie Twojego stanu zdrowia, uzyskać informacje o uczuleniach lub ewentualnych uczuleniach na jakiekolwiek składniki leków i środków stosowanych podczas operacji.

Author: any12