Balony żołądkowe i alkohol

Balony żołądkowe i alkohol

Balony żołądkowe i alkohol – obecnie wiele osób zmaga się z otyłością. Tłuszcz brzuszny często się gromadzi… masz ten sam problem? Próbowałeś różnych metod, ale żadna z nich nie działa całkowicie? Dlatego coraz więcej osób decyduje się na balonową terapię żołądkową. Co warto wiedzieć na ten temat? Czy w tej sytuacji można pić napoje bezalkoholowe? Możesz dowiedzieć się o tym w poniższym poradniku.

Dlaczego nie można lekceważyć otyłości?

Statystyki pokazują, że niestety coraz więcej Polaków ma nadwagę. Zwykle tłuszcz gromadzi się wokół brzucha. Tak zwane „pączki”, nie tylko sprawiały, że nasze spodnie miały problemy z ciasnym dopasowaniem, jeszcze kilka lat temu mogliśmy bez problemu pasować. Trzeba przyznać, że nic z tego nie wygląda zbyt estetycznie, co oznacza, że ​​wiele osób ma w tym momencie coraz więcej kompleksów. W każdym razie najważniejsza kwestia dotyczy naszego zdrowia. W końcu otyłość ma wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego tego aspektu nie należy przeoczyć ani na chwilę.

Oczywiście problemy z wyglądem są szkodliwe dla problemów psychologicznych. W rezultacie wiele osób zaczyna się pogarszać z innymi itp. Otyłość może również prowadzić do różnych chorób układu pokarmowego. Powinieneś także mieć świadomość problemów z układem krążenia i ruchu. Coraz więcej osób narzeka na tłuszcz z brzucha. W takim przypadku należy m.in. rozważyć rozwój cukrzycy typu II z ryzykiem. Istnieje również zwiększone ryzyko chorób związanych z nadciśnieniem tętniczym lub zawałem serca… Eksperci skupiają się również na kilku innych czynnikach. Osoby, które nie rozpoczynają leczenia na czas, często borykają się z obturacyjnym bezdechem sennym.

Polecamy uwadze:

Co to jest balonoterapia żołądkowa w przypadku otyłości?

Czasami zwykłe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Więc ludzie szukają innych alternatyw. Statystyki pokazują, że stosowanie nowoczesnych balonów żołądkowych w leczeniu tej choroby jest często metodą z wyboru. Na czym polega ta metoda? Ta opcja pozwala sprawnie poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami. Eksperci zauważają, że jest to zwykle jedna z najmniej skomplikowanych procedur bariatrycznych. Ta metoda pozwala schudnąć w sposób nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. Co jeszcze jest tutaj ważne? ogólna metoda. Już wcześniej próbowano również leczenia zachowawczego. Dieta, odpowiednia aktywność fizyczna czy przyjmowanie leków nie zawsze prowadzą do właściwych, pożądanych rezultatów. Nie trzeba dodawać, że czas jest tutaj bardzo ważny.

Balony żołądkowe i alkohol
Balony żołądkowe i alkohol

Otyłość należy jak najszybciej wyeliminować, zanim stanie się zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dlatego wiele osób wybiera to rozwiązanie. Co ważne, balony żołądkowe są ogólnie zalecane dla pacjentów z BMI powyżej 30. Jak obliczyć ten parametr? Najpierw podnieś swój wzrost do kwadratu w metrach. Następnie należy zastosować powyższy wynik i podzielić przez swoją wagę (ta wartość w kilogramach powinna być w liczniku). Na przykład dla osoby o wzroście 178 cm i wadze 100 kg BMI wynosi 31,55. W takim przypadku wymagane jest leczenie balonem żołądkowym. Zgodnie z normą wartość ta odpowiada poziomowi otyłości. Co jeszcze jest wymagane? Balony żołądkowe http://allurionbalon.pl/ są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Do tego czasu zalecane jest leczenie zachowawcze (ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego odżywiania).

Jak wygląda program?

Na szczęście wszystko poszło dość szybko. Powinieneś być przygotowany na pobyt w placówce medycznej przez około dwa dni. Osoby kwalifikujące się do zabiegu (bez przeciwwskazań) powinny zgłosić się do kliniki w umówionym terminie. W żołądku pacjenta umieszczane są odpowiednie baloniki (są miękkie i silikonowe). W pewnym stopniu ten asortyment jest pełen solanki. Nie wspominamy o tym przypadkowo. Dzięki temu balony żołądkowe takie jak ten zapewniają uczucie sytości po znacznie mniejszym posiłku. Oczywiście używanie balonu żołądkowego to jedno. Pomagają szybciej zredukować organizm, choć wiele zależy też od nastawienia danego pacjenta! W końcu wszystko sprowadza się do prawidłowego odżywiania i poruszania się. Balony są zwykle przechowywane przez rok. W tym okresie można zrzucić nawet dziesiątki kilogramów.

A co z alkoholem?

Należy unikać napojów procentowych. Jest kilka powodów. Co najważniejsze, alkohol jest niezdrowy. Ponadto, gdy pacjenci mieli już balony żołądkowe, nie wiedzieli dokładnie, jak ich ciała zareagują na procentowy napój. Kolejnym problemem jest to, że niestety alkohol to puste kalorie. Osoby starające się schudnąć chcą jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlatego, aby szybciej osiągnąć pożądany efekt, warto unikać alkoholu, nawet w stosunkowo niewielkich ilościach.

Author: any12